




MPSZOK-i będą kursować na terenie Związku Międzygminnego “Gospodarka Komunalna” w Ełku. Mają stanowić uzupełnienie stacjonarnych punktów zbiórki umożliwiając mieszkańcom wygodne pozbycie się selektywnie zebranych odpadów, które nie powinny trafiać do zwykłych pojemników.
Zakup zielonej energii bezpośrednio u jej wytwórcy - to projekt Miasta Łódź we współpracy z Fundacją RE-Source Poland Hub. Władze miasta planują zawarcie kontraktu PPA (cPPA); dotychczas tego typu umowy były domeną sektora prywatnego. Łódź byłaby pierwszym miastem w Polsce, które pozyskuje energię w taki sposób.
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił niekorzystny dla kopalni Turów (Dolnośląskie) wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z lutego 2022 r. dotyczący decyzji środowiskowej – podała w czwartek w komunikacie PGE GiEK.
W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy stolicy Pomorza Zachodniego zdecydują na co przeznaczyć aż 20 milionów złotych. To kwota o ponad 2 miliony złotych wyższa niż wymagane ustawą minimum.
Województwo świętokrzyskie przeznaczy ponad 62 mln zł z funduszy unijnych na powstanie w regionie blisko 2,2 tys. magazynów energii. Ze wsparcia skorzysta 29 gmin – przekazał w czwartek urząd marszałkowski województwa świętokrzyskiego. Dofinansowanie trafi do gmin w ramach rozstrzygniętego przez zarząd województwa naboru w programie „Zielona Energia”.











