Jakie możliwości przynosi uwzględnianie polityki zielonych zamówień publicznych w procesach zakupowych? Jak kreować rozwiązania zakupowe zgodnie z zasadą efektywności? Jak opracowywać dokumenty zamówienia z uwzględnieniem polityki zielonych zamówień publicznych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas spotkania on-line już 25 lutego.
Niewłaściwie przygotowane lub bagatelizowane procedury postępowania z odpadami medycznymi czy nierzetelna dokumentacja w tym zakresie mogą skutkować niezwykle poważnymi konsekwencjami. Z jednej strony mogą być to konsekwencje zdrowotne dla pacjentów lub klientów miejsc gdzie powstają tego typu odpady. Z drugiej zaś poważne konsekwencje prawne dla wytwórców odpadów medycznych.
Aspekty prawne dachów zielonych w Polsce, zazielenianie dachów i ścian na małych obiektach, pielęgnacja dachów zielonych, dobór roślinności, podsumowanie projektu GRAD realizowanego w polskich miastach - to tylko kilka zagadnień, które zostaną poruszone podczas webinarium "Spacer w chmurach – zielone dachy w Polsce" 21 października.
Rząd zapowiada, że jeszcze w sierpniu bieżącego roku w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami, czyli BDO, wprowadzi zasadnicze zmiany w zasadach ewidencji odpadów. Planowane jest m.in. umożliwienie użytkownikom pełnej swobody w zakresie ewidencji odpadów komunalnych. To w konsekwencji będzie wymagało od użytkowników BDO jeszcze większej czujności w stosowaniu przepisów niż działo się to dotychczas. Najnowsze szkolenie BDO w części poświęcone będzie właśnie tym planowanym do wprowadzenia zmianom.
Już we wtorek 27 kwietnia redakcje miesięczników "Przegląd Komunalny" oraz "Energia i Recykling" zapraszają na bezpłatną konferencję "Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach komunalnych", która odbędzie się w formule online. Zapisy na nią przyjmowane są na stronie efektywnosc.abrys.pl.