Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Jak skutecznie odzyskiwać cenne składniki ścieków i osadów?

Jak skutecznie odzyskiwać cenne składniki ścieków i osadów?
R.G.
09.04.2024, o godz. 8:22
czas czytania: około 2 minut
0

W piątek, 19 kwietnia 2024 r., odbędzie się piąte szkolenie pt.: „”Odzysk substancji ze ścieków i osadów – technologie”, w ramach cyklu warsztatów i szkoleń online dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków pod wspólną nazwą TECHNOLOGIE WOD-KAN II edycja, organizowanego przez firmę Abrys we współpracy z wysokiej klasy specjalistami z Politechnik: Warszawskiej, Częstochowskiej i Białostockiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Tym razem warsztaty i wykłady poprowadzi profesor Monika Żubrowska-Sudoł z Politechniki Warszawskiej.

Odzysk substancji, ryzyko i edukacja

W ramach zajęć prelegentka zapozna uczestników spotkania z nowoczesnymi technologiami odzysku surowców w kontekście idei gospodarki o obiegu zamkniętym, odzysku fosforu i azotu, odzysku związków organicznych, a także odzysku innych cennych gospodarczo  substancji.

Prelegentka podejmie też zagadnienia dotyczące substancji rosnącego ryzyka.

Osobnym, ważnym tematem będzie edukacja w odniesieniu do budowania świadomości społecznej.

ZAPISY POD ADRESEM: https://technologie.abrys.pl/

Skondensowana dawka wiedzy

Cykl wykładów i warsztatów TECHNOLOGIE WOD-KAN II został tak pomyślany by jego uczestnicy otrzymali skondensowaną wiedzę dotyczącą wyzwań z którymi muszą obecnie zmierzyć się operatorzy i technolodzy branży wod-kan, osoby pracujące w laboratoriach, a także pracownicy urzędów. Często bowiem zarządzanie oczyszczalniami, szczególnie w przypadku tych najmniejszych, spoczywa w rękach administracji publicznej.

Program szkoleń w ramach cyklu TECHNOLOGIE WOD-KAN II ułożono w ten sposób, by podejść systemowo do pracy oczyszczalni ścieków z uwzględnieniem istotnych merytorycznie elementów, takich jak: zanieczyszczenia, analityka, technologie, oddziaływanie środowiskowe, prawo, aspekty społeczne, a także rola cyfryzacji.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ: https://technologie.abrys.pl/

Eksperci i wykładowcy politechnik

Zajęcia prowadzone są przez ekspertów – profesorów z Politechnik: Białostockiej, Częstochowskiej i Warszawskiej, z ośrodków o ugruntowanej renomie w branży.

Dodajmy, że w maju w ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia: „Przetwarzanie i zagospodarowanie osadów ściekowych – w kontekście GOZ, ekonomicznym i społecznym” – prof. Małgorzata Kacprzak (Politechnika Warszawska).

Zrealizowano już natomiast wykłady i zajęcia pt.: „Nowe zanieczyszczenia w oczyszczalniach ścieków – definicje, rodzaje związków, przemiany w trakcie procesów oczyszczania ścieków i przetwarzania osadów ściekowych”, które poprowadziła prof. Agata Rosińska z Politechniki Częstochowskiej; „III Stopień oczyszczania ścieków”, które poprowadziła prof. Ewa Neczaj z Politechniki Częstochowskiej, a także wykład i warsztaty pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania”, który poprowadził prof. Dariusz Boruszko z Politechniki Białostockiej.

Zapisy i udział

Zapisy na planowane na 19 kwietnia 2024 r. (9.00–14.00, online), spotkanie pt.: „”Odzysk substancji ze ścieków i osadów – technologie”, które poprowadzi profesor Monika Żubrowska-Sudoł, a także na pozostałe wyżej wspomniane warsztaty i wykłady (możliwość zakupu zapisów wideo wcześniejszych szkoleń), odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: https://technologie.abrys.pl/

Zapraszamy

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024