Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Architekt krajobrazu - zawód, edukacja i wyzwania na Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2019

Architekt krajobrazu - zawód, edukacja i wyzwania na Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2019
red
26.02.2019, o godz. 10:34
czas czytania: około 2 minut
0

Kim jest architekt krajobrazu? Gdzie najlepiej udać się na studia, zdobyć doświadczenie, jak prowadzić własną firmę? Obecna sytuacja oraz przyszłość zawodu architekta krajobrazu zdominowały tematykę tegorocznej, trzynastej już odsłony Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, które 21 lutego odbyło się podczas poznańskich targów Gardenia w Poznaniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Kilkuset uczestników Forum MSO miało okazję posłuchać wykładów oraz porozmawiać z profesjonalistami, którzy architekturą krajobrazu zajmują się na co dzień.

– W pierwszej kolejności zawód architekta krajobrazu kojarzony jest z projektowaniem – mówi dr Kinga Kimic z SGGW w Warszawie. – Zawód ten pretenduje do tworzenia przestrzeni w szerszym zakresie: terenów zieleni miejskiej, krajobrazu – dodaje.

– Dobry projektant czy dobry architekt krajobrazu to osoba, która bierze udział nie tylko w procesie tworzenia projektu, ale również wśród “harówy” – sądzi Agnieszka Hubeny-Żukowska z Pracowni Sztuki Ogrodowej.

Do zadań architekta krajobrazu należy także dbanie o jakość takich miejsc jak parki, skwery czy aleje. Trzeba zadbać nie tylko o odpowiedni projekt, ale także właściwą realizację i kształtowanie krajobrazu tak, aby jednocześnie wpisywał się w tkankę miejską i brał pod uwagę przyrodę – podsumowuje dr Kinga Kimic.

Wśród zaproszonych prelegentów Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2019 znaleźli się pracownicy naukowi uznanych polskich uczelni, którzy kształcą młodych projektantów, doświadczeni architekci krajobrazu mogący pochwalić się spektakularnymi realizacjami, urzędnicy odpowiedzialni za gospodarowanie zabytkowymi pomnikami przyrody, praktycy realizujący inwestycje związane z zielenią, a także biolodzy, dla których w najważniejsza jest dbałość o bioróżnorodność miejskiego ekosystemu.

– Myślę, że udało nam się pokazać zawód architekta krajobrazu z wielu perspektyw. Daje on naprawdę mnóstwo możliwości, jest interdyscyplinarny i łączy rozmaite dziedziny wiedzy, co jest niezwykle istotne, gdyż to właśnie w rękach projektanta krajobrazu leży kształt i jakość otaczającej nas przestrzeni. To niezwykle ważne w czasach powszechnego betonowania miast, olbrzymiej presji deweloperskiej i mało sprzyjających zieleni przepisów – powiedział Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”.

Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia z konferencji:

Wyzwania dla architektów krajobrazu na Forum Miejska Sztuka Ogrodowa

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024