1 / 14

Tel Aviv Arcades to nowy projekt łączący erę bauhausu z historyczną zabudową izraelskiego miasta.

Odpowiedzialna za projekt pracownia architektoniczna Penda Austria zaproponowała 18-piętrową konstrukcję o niepowtarzalnych łukach i kaskadowych tarasach, której otwarte na otoczenia fasady łagodnie niwelują wpływ klimatu na mieszkańców.

116-metrowa wieża ma 17 650 mkw. powierzchni mieszkalnej. “Tasiemki” tarasów otaczają mieszkania, stanowiąc przedłużenie wewnętrznych przestrzeni i chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dzięki nim lokatorzy mają zapewnioną prywatność, a jednocześnie mogą wchodzić w interakcje z sąsiadami.

Zadaszone tarasy zapewniają ochronę przed słońcem, a ich otwarte powierzchnie stanowią idealną przestrzeń do uprawy ogrodów. Projektanci zdecydowali się na bauhaus, ponieważ Tel Awiw znany jest jako jeden z największych reprezentantów tego stylu, charakteryzującego się otwartą i racjonalną geometrią oraz łagodnymi liniami i licznymi łukami.

Dzięki charakterystycznym, ceglanym ścianom, budynek wpisuje się w krajobraz starego miasta Jafa, z jego brukowanymi alejkami i grubymi murami starożytnych domów. Wieża jest jednak zaprojektowana w systemie modułowym, a wiele jej elementów konstrukcyjnych może być prefabrykowanych, co obniża koszty budowy i konserwacji.

Czytaj więcej

Skomentuj