Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Bielsko-Biała: rusza modernizacja parku przy zabytkowym ratuszu

Bielsko-Biała: rusza modernizacja parku przy zabytkowym ratuszu
PAP/jw
21.02.2022, o godz. 18:21
czas czytania: około 2 minut
0

Dziś rozpoczyna się gruntowna modernizacja parku, który znajduje się przy zabytkowym budynku ratusza w Bielsku-Białej. Prace potrwają pół roku. Kosztowały będą blisko 2,8 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

“Na poniedziałek zaplanowano rozpoczęcie prac. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace potrwają pół roku. Park w tym czasie zostanie ogrodzony. Wyłączona z ruchu zostanie ścieżka prowadząca wzdłuż muru nad rzeką Białą od ul. ks. Stanisława Stojałowskiego do pl. Ratuszowego. Pojawią się też czasowe ograniczenia w dojeździe do prywatnych posesji po terenie należącym do miasta” – poinformowała Emilia Klejmont z magistratu.

Nowe nasadzenia roślin

Modernizacja parku ma być gruntowna. Zniknie zieleń o małej wartości kompozycyjnej, a także zbędne elementy dawnej infrastruktury. Pojawią się nowe nasadzenia roślin. “Projekt modernizacji przewiduje zachowanie istniejących alei i powstanie dodatkowej w północno-zachodniej części parku. Alejka wzdłuż rzeki będzie miała nawierzchnię z płyt granitowych. Pozostałe wykonane zostaną z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralnej. Mur nadbrzeżny czeka czyszczenie i obsadzenie pnącą roślinnością” – dodała Klejmont.

Nawiązanie do historycznego stylu parku

W zachodniej części stanie stylizowana altana żeliwna. Będą też nowe ławki, kosze na śmieci oraz latarnie o wyglądzie nawiązującym do historycznego stylu parku. Renowacja obejmie pomnik Konfederatów Barskich, głaz narzutowy oraz rzeźba akrobaty.

Urzędniczka dodała, że w planach jest też zabezpieczenie i wymiana osłony wejścia do schronu oraz szczeliny przeciwlotniczej, które znajdują się na terenie parku.

Modernizację przeprowadzi firma z Żywca. Otrzyma za to blisko 2,8 mln zł.

Park znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż za wzniesionym u schyłku XIX w. neorenesansowym ratuszem.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024