Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Brak wody w Bogatyni na skutek zwiększonego poboru

Brak wody w Bogatyni na skutek zwiększonego poboru
ko
28.06.2019, o godz. 14:46
czas czytania: około 1 minuty
0

Upalne dni spowodowały zwiększony pobór wody. Podlewanie ogródków, napełnianie wodą basenów oraz większa częstotliwość brania prysznica w ciągu dnia sprawiają, że zapotrzebowanie na wodę rośnie nawet kilkukrotnie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W Bogatyni w wyniku zwiększonego przepływu wody doszło do pogorszenia jakości przesyłanej wody. „Pogorszenie jest efektem porwania nieskrystalizowanych osadów związków mineralnych ze ścian rurociągów magistralnych”, podają Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia. Pogorszenie jakości wody dotyczy miasta Bogatynia bez dzielnic Trzciniec i Zatonie.

Z przeprowadzonych w czwartek badań kontrolnych próbek wody w wielu miejscach woda już spełnia wymogi, a jej jakość w pozostałych punktach poprawia się. Jednak wodociągi nie zalecają jej picia, a jedynie użycie do celów gospodarczych. A zatem: woda z kranu nie nadaje się: do picia, przygotowania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Można ją stosować do kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuścić, aby dostała się do jamy ustnej, do mycia mebli i podłóg, prania w pralce i spłukiwania ustępów.

Obecnie woda dostarczana jest beczkowozami i trwa płukanie sieci wodociągowej, które ma się zakończyć w piątek wieczorem.

Wiele gmin wprowadza ograniczenia i zaleca oszczędne gospodarowanie wodą. Szczególnie trudna sytuacja panuje w pasie nizin: w województwie lubuskim, na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Kujawach.

Apele o oszczędzanie wody wydano m.in. w Kostrzynie, gminie Mosina, Brześciu Kujawskim, gminie Choceń, Skierniewicach, Obrzycku, Ostrogach, Szamotułach, gminie Białe Błota, Szlichtyngowa, Chojnów, Dobroszyce, w Moszczenicy i Sulejowie.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024