1 / 8

Zewnętrzna siłownia na osiedlu Skorupy, urządzenia do street workoutu w Parku Antoniuk i plac do ćwiczeń w Leśnej Dolinie – to najnowsze projekty, które w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w Białymstoku.

Na osiedlu Skorupy, przy ul. Warmińskiej w Białymstoku, na ogrodzonym i oświetlonym terenie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. Powstanie w ten sposób plenerowa siłownia dla białostoczan w różnym wieku. Wszyscy chętni będą mieć do dyspozycji 11 przyrządów, z których można korzystać cały czas, bez względu na porę dnia i roku. Ponadto staną tam dwa betonowe stoły do gry w szachy oraz nowe ławki.

Z kolei w Parku Antoniuk nad rzeką Białą, przy niewielkim placu zabaw i saneczkowej górce, zostaną ustawione urządzenia do street workoutu. Łącznie będzie można korzystać z 13 przyrządów siłowych oraz drążków umocowanych na różnych wysokościach, poręczy i drabinek, a także z liny do wspinania. Ustawione zostaną również nowe ławki i kosze na śmieci.

– Na oba projekty, które zgłoszono budżetu obywatelskiego, głosowało łącznie ponad 1200 osób. Już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z nowych miejsc do aktywnego wypoczynku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. Obydwie inwestycje powinny zostać zrealizowane do końca grudnia bieżącego roku. Ich łączny koszt to prawie 490 tys. zł.

Miasto rozstrzygnęło także przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę siłowni street workout w Leśnej Dolinie. Na projekt „Sportowo – rekreacyjnie – wygodnie przy Al. Jana Pawła II” z ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego oddano blisko pół tysiąca głosów. Powstanie siłownia wyposażona w trzy zestawy urządzeń: drążki do podciągania, drabinki poziome i pionowe oraz poręcze równoległe. Nie zabraknie też ławki do wykonywania brzuszków. Urządzenia umożliwią wykonywanie ćwiczeń fizycznych o zróżnicowanym poziomie trudności. Dlatego będą mogli z nich korzystać białostoczanie w różnym wieku.

Przedsięwzięcie obejmie także utwardzenie terenu oraz budowę oświetlenia siłowni. Dodatkowo wykonawca zajmie się wykonaniem kanalizacji deszczowej i drenażu boiska rekreacyjnego przy Al. Jana Pawła II. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca listopada 2017 roku. Jej koszt to ok. 110 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj