Dobiega budowa wielopoziomowego parkingu w śródmieściu Bydgoszczy na 570 pojazdów, którego otwarcie planowane jest wiosną. Obecnie trwają prace związane z wykończeniem obiektu i zagospodarowaniem otoczenia – informuje Urząd Miasta.

Parking wzniesiono na ul. Grudziądzkiej obok jednego budynków ratusza, w sąsiedztwie Starego Miasta. Miejsca dla pojazdów będą na sześciu kondygnacjach, w tym na dachu. O urządzeniu miejsc do parkowania na dachu zdecydowano już na etapie realizacji inwestycji.

Auta, motocykle, rowery i zieleń

Przewidziano miejsca dla samochodów, motocykli i rowerzystów. Wydzielone zostaną miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Będą również dwa stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.

Część murów będą porastać pnącza. Do czasu aż rośliny oplotą stelaż zamocowany został sztuczny bluszcz.

“Parkuj i jedź”

Połowa miejsc będzie funkcjonować w systemie “parkuj i jedź”, a pozostała na ogólnych zasadach strefy płatnego parkowania. Kierowcy, którzy zdecydują się na kontynuowanie podróży transportem publicznym będą parkować za darmo, a zapłacą jedynie za bilet na autobus lub tramwaj. Petenci ratusza będą mogli parkować do pół godziny za darmo.

Inwestycja będzie kosztować 35 mln zł, z czego 11,2 mln zł to dofinansowanie unijne.

Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie i uporządkowanie ruchu kołowego w śródmieściu. Wcześniej ograniczony już został ruch na ulicach wokół Starego Miasta i na Wyspie Młyńskiej, a Rybi Rynek nad Brdą ma zostać przewidziany wyłącznie dla ruchu pieszych.

Czytaj więcej

Skomentuj