Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Chińczycy wybudują miasto-las, aby walczyć ze smogiem

Chińczycy wybudują miasto-las, aby walczyć ze smogiem
jwo
06.07.2017, o godz. 15:10
czas czytania: około 1 minuty
0

W chińskim Liuzhou powstanie ultranowoczesne miasto, w którym posadzone zostanie 40 tys. drzew i niemal milion roślin z ponad 100 różnych gatunków. Między innymi w ten sposób państwo chce walczyć z najwyższymi na świecie zanieczyszczeniami powietrza.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Leśne miasto w Liuzhou to pomysł włoskiego architekta Stefano Boeriego. Zakłada on, że wszystkie biurowce, domy, szkoły i hotele będą pokryte drzewami i roślinnością.

Miejscowość powstanie na powierzchni 175 hektarów. Zamieszkać może tam nawet 30 tys. osób. Drzewa i inne rośliny będą pochłaniać 10 tys. ton dwutlenku węgla oraz 57 mln ton zanieczyszczeń powietrza rocznie, produkując w tym czasie 900 ton tlenu.

Ekologiczny będzie także transport. Leśne miasto z centrum Liuzhou połączy bowiem szybka kolej elektryczna. Dzięki temu mieszkańcy istniejącej już metropolii będą mogli skorzystać ze nowych sklepów, szkół, szpitali czy przestrzeni rekreacyjnej.

W projekcie nie zapomniano również o zielonej energii: klimatyzację w budynkach leśnego miasta zasili geotermia, a prąd w gniazdkach popłynie dzięki fotowoltaice. Przez to teren ma być całkowicie samowystarczalny energetycznie.

Leśne miasto to aż 40 tys. drzew i niemal milion roślin z ponad 100 różnych gatunków. Bioróżnorodność to jeden z priorytetów projektu – na terenach znaleźć mają się też miejsca do uprawy warzyw i owoców.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024