Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Cytadela w Poznaniu rozkwita na wiosnę

Cytadela w Poznaniu rozkwita na wiosnę
29.04.2020, o godz. 18:14
czas czytania: około 1 minuty
0

Teren wokół Ogrodu Wodnego na poznańskiej Cytadeli zazielenił się. Pojawiły się nowe nasadzenia kwiatów, a po środku uruchomiono fontannę. Jednak z uwagi na panującą pandemię póki co trysnęła ona tylko na próbę. Renowacja Ogrodu Wodnego możliwa była dzięki środkom pochodzącym z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– To zwycięski projekt PBO, który składał w 2017 roku mój śp. mąż Andrzej. Żałuję, że nie możemy tego oglądać razem, ale i tak jestem szczęśliwa – mówi Halina Owsianna, radna miejska.

W miejscu zaniedbanego dołu, po dawnym stawie, obok ogrodu kwiatowego na terenie Cytadeli powstało oczko wodne z fontanną, Całość otoczona jest zadbaną roślinnością. Atrakcją, która ma przyciągać spacerowiczów do tego miejsca jest fontanna. Póki co nastąpiło tylko jej próbne uruchomienie. Fontanna po pełnym uruchomieniu będzie podświetlona na biało.

– W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, zgodnie z instrukcjami Głównego Inspektora Sanitarnego, nie zaleca się uruchamiania fontann, gdyż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem wirusa. Musimy zatem jeszcze trochę poczekać, ale Ogród Wodny nawet bez wodotrysku będzie piękny przez cały sezon wegetacyjny – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Ogród Wodny położony jest nieopodal głównej alei noszącej obecnie nazwę al. 15 Pułku Ułanów Poznańskich (dawniej al. Republik). Wcześniej po środku niecki stała betonowa rzeźba Jerzego Sobocińskiego “Mewa” z końca lat 60. XX wieku. Była on w złym stanie technicznym i obecnie czeka na renowację.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024