Na kanale Youtube WWF Polska można już zobaczyć film „Punkt krytyczny. Energia od nowa”, w którym pokazano co można zrobić, aby mieć szansę na bezpieczną przyszłość w obliczu zmian klimatu.

Film pokazuje, jak wygląda sytuacja wokół mieszkańców naszej planety i co możemy zrobić, aby nie dopuścić do katastrofy ekologicznej.

– Zdecydowana większość energii zużywanej w krajach uprzemysłowionych pochodzi ze spalania paliw kopalnych. Jeśli rację mieliby ci, którzy mówią, że paliwa kopalne są niezastąpione, to naszą cywilizację czeka krach, a im dłużej przeciągamy epokę spalania paliw kopalnych, tym wyższą cenę za to zapłacimy – mówi Marcin Popkiewicz, ekspert ds. zmiany klimatu projektu „Energia od nowa”.

Jak podkreśla Popkiewicz, musimy odejść od starych rozwiązań i udowodnić, że można zbudować system energetyczny oparty o niewyczerpywalne i czyste źródła energii.

– Z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji WWF Polska w sierpniu 2016 r., wynika, że 46 proc. Polaków uważa, że zmiany klimatu nie da się powstrzymać. Polacy wiedzą, że Polska potrzebuje zmiany obecnej polityki energetycznej, ale nie wiedzą jak mogą na tę zmianę wpłynąć – mówi Tobiasz Adamczewski z WWF Polska, koordynator kampanii „Energia od nowa”.

– I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zrobić film „Punkt Krytyczny”. Jak zaznacza Adamczewski, Polacy potrzebują kompleksowej informacji na temat tego jak mogą wpłynąć na zmianę polskiej polityki energetycznej i jej rozwój, który zagwarantuje im bezpieczną przyszłość.

Pełny film dostępny jest za darmo TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj