Tomaszów Mazowiecki to kolejne polskie miasto, które postanowiło zapewnić mieszkańcom komunikację miejską za darmo. Biletów nie trzeba kupować od początku tego roku.

Do darmowej jazdy komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim potrzeba Karty Tomaszowianina lub Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać tylko mieszkańcy miasta.

Bezpłatna jazda możliwa jest w dwóch przypadkach: jeśli płaci się podatki w Tomaszowie Mazowieckim (tylko wtedy można wyrobić Kartę Tomaszowianina, jej koszt to 30 zł) lub posiada kartę komunikacyjną (trzeba za nią zapłacić 10, 20 lub 30 zł w zależności od wieku i okresu ważności).

Wraz ze zniesieniem opłat, Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim wprowadził też inne zmiany. Wkrótce na ulice miasta wyjadą nowe ekologiczne (hybrydowe) autobusy. Na zakup 25 pojazdów i budowę bazy dla nich miasto wyda prawie 60 mln zł.

W styczniu wprowadzony zostanie w miejskiej komunikacji także nowy rozkład jazdy. Zmiany były wcześniej opiniowane przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

– W ramach wprowadzonych zmian utworzono węzeł przesiadkowy w centrum miasta, na pl. Kościuszki. Poprawiono również częstotliwość i rytmiczność obsługi komunikacyjnej we wszystkich częściach Tomaszowa Mazowieckiego – tłumaczą miejscy urzędnicy.

Czytaj więcej

Skomentuj