Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Darmowa komunikacja miejska dostępna w kolejnym polskim mieście

Darmowa komunikacja miejska dostępna w kolejnym polskim mieście
jwo
03.01.2018, o godz. 11:18
czas czytania: około 1 minuty
0

Tomaszów Mazowiecki to kolejne polskie miasto, które postanowiło zapewnić mieszkańcom komunikację miejską za darmo. Biletów nie trzeba kupować od początku tego roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Do darmowej jazdy komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim potrzeba Karty Tomaszowianina lub Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać tylko mieszkańcy miasta.

Bezpłatna jazda możliwa jest w dwóch przypadkach: jeśli płaci się podatki w Tomaszowie Mazowieckim (tylko wtedy można wyrobić Kartę Tomaszowianina, jej koszt to 30 zł) lub posiada kartę komunikacyjną (trzeba za nią zapłacić 10, 20 lub 30 zł w zależności od wieku i okresu ważności).

Wraz ze zniesieniem opłat, Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim wprowadził też inne zmiany. Wkrótce na ulice miasta wyjadą nowe ekologiczne (hybrydowe) autobusy. Na zakup 25 pojazdów i budowę bazy dla nich miasto wyda prawie 60 mln zł.

W styczniu wprowadzony zostanie w miejskiej komunikacji także nowy rozkład jazdy. Zmiany były wcześniej opiniowane przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

– W ramach wprowadzonych zmian utworzono węzeł przesiadkowy w centrum miasta, na pl. Kościuszki. Poprawiono również częstotliwość i rytmiczność obsługi komunikacyjnej we wszystkich częściach Tomaszowa Mazowieckiego – tłumaczą miejscy urzędnicy.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024