Reklama

envicon 2023 ad1a

Do mieszkańców Szczecina trafi 2000 darmowych sadzonek drzew

Do mieszkańców Szczecina trafi 2000 darmowych sadzonek drzew
28.05.2021, o godz. 15:01
czas czytania: około 2 minut
0

Dokładnie 3 lata temu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie założyli plantację dębów. Posłużyły im do tego nasiona pozyskane w lasach miejskich Szczecina. Zrobili to z myślą o mieszkańcach, którym w prezencie chcieli przekazać sadzonki. Już w niedzielę 30 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie będzie można odebrać ten niecodzienny prezent.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Na mieszkańców Szczecina czekać będzie 2 tys. sadzonek dębów.  Wystarczy przynieść na wymianę książkę dziecięcą lub komiks. Pierwsze 100 osób otrzyma dodatkowo leśną niespodziankę.

Sadzonki będziemy przekazywali od godziny 13.30 na Jasnych Błoniach. Tuż przy fontannie ustawione zostanie stoisko do którego stale dowożone będą kolejne małe drzewa. Jest ich mnóstwo, bo aż 2 tysiące – informuje ZUK w Szczecinie. Warunek odebrania sadzonki jest jeden: należy przekazać pracownikom komiks lub książkę dziecięcą. Lekturę w bardzo dobrym stanie, którą w późniejszym terminie otrzymają szczecińskie szkoły.

Leśnicy miejscy wyposażą dwie placówki w oryginalne, leśne czytelnie. Własnoręcznie wykonali już regały, które ustawione zostaną w szczecińskich „podstawówkach”. Każda osoba może przynieść maksymalnie 5 książek lub komiksów. Za każdą otrzyma jedną sadzonkę.

Dodatkowa niespodzianka czeka na pierwszych 100 osób, które wezmą udział w akcji “Liść dębu”. Otrzymają niespodziankę w postaci grubego drewnianego plastra, który po np. zaolejowaniu może posłużyć jako deska kuchenna. Zastosowań tego plastra jest naprawdę sporo. Ważne w tym wszystkim jest to, że wykonane zostały z uschniętych drzew bądź wiatrołomów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Zakład Usług Komunalnych rozdał mieszkańcom 900 ponad dwumetrowych drzewek jabłoni. Partnerem wydarzenia był Ecogenerator, czyli zakład unieszkodliwiania odpadów. Drzewka można było odbierać w zamian za przyniesienie dowolnego użytecznego, sprawdzonego przedmiotu. Wszystkie trafiły później do charytatywnej Galerii Szpargałek, która dochód ze sprzedaży przekazuje w stu procentach do potrzebujących organizacji, m.in. do hospicjum.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023