Niemal pół tony nielegalnych środków ochrony roślin znalazła policja w piwnicy budynku jednego z gospodarstw rolnych na terenie powiatu wrocławskiego. Nawozy pochodziły z państwa zza wschodniej granicy.

Przesyłkę z nielegalnymi w Polce środkami ochrony roślin wykryli podczas kontroli w jednej z firmy kurierskich funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Informacje od służb skarbowych zweryfikowali policjanci oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W jednym z gospodarstw rolnych na terenie powiatu wrocławskiego znaleźli oni prawie 900 sztuk opakowań, o różnej wadze i objętości, zawierających w sumie prawie pół tony nawozów sztucznych i środków ochronnych stosowanych w produkcji rolnej.

“Wszystkie opakowania pochodziły zza wschodniej granicy, a ich obrót oraz stosowanie, na terenie naszego kraj, ze względu na zawartość substancji szkodliwych, jest zabroniony” – poinformował w poniedziałek PAP sierżant sztabowy Rafał Jarząb z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Gospodarstwo, w którym znaleziono nielegalne środki ochrony roślin należy do 45-letniego mężczyzny. Uprawia on blisko 200 hektarów ziemi.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj