Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Drugie podejście do przebudowy krakowskiego torowiska

Drugie podejście do przebudowy krakowskiego torowiska
R.G.
28.06.2023, o godz. 10:02
czas czytania: około 2 minut
0

Krakowski samorząd miejski wyłonił wykonawcę przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. To już drugie podejście do tematu, bo kilka lat temu miasto wybrało firmę projektową, której nie udało się wykonać projektu z uwagi na problemy finansowe, skutkujące bankructwem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Tym razem, w ramach nowego przetargu, zadanie przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki powierzono Firmie ZUE, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na ponad 94 mln zł.

Odwołania i kontrola

Najbliższe 10 dni to czas na ewentualne odwołania, kolejne – na tzw. kontrolę uprzednią prezesa Zamówień Publicznych. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, prace oraz zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone już w sierpniu.

Bankructwo poprzedniego wykonawcy

Przypomnijmy, że kilka lat temu miasto wybrało firmę projektową, której nie udało się wykonać projektu z uwagi na problemy finansowe, których rezultatem było bankructwo tego podmiotu. Zadanie nie zostało więc ujęte w budżecie Krakowa, a miasto skupiło się na modernizacji ciągu ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

Remont pętli oddzielnie

Do opracowania dokumentacji dla przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej wybrana została nowa firma, ale w trakcie prac pojawiły się problemy projektowe dotyczące ulicy Kościuszki, które wymagały m.in. uzgodnień z ministerstwem infrastruktury, co wydłużyło cały proces. Ostatecznie problemy te zostały przezwyciężone poprzez podział dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy i remont pętli tramwajowej.

Aktualizacja projektu

Natomiast w 2022 r. radni sejmiku zdecydowali o tym, że ulica Kościuszki przestała być drogą wojewódzką, co spowodowało konieczność połączenia przebudowy ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki w jedno zadanie, a tym samym uzyskanie jednego pozwolenia. Obecnie projektant jest w trakcie nanoszenia zmian w projekcie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024