Niemiecka firma Zoeller, jeden z czołowych producentów śmieciarek w Europie, wykupiła 60 proc. udziałów w spółce Farid.

Spółka Farid zatrudnia 550 osób we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i
Szwajcarii i posiada trzy zakłady produkcyjne. Farid jest we Włoszech czołowym producentem pojazdów komunalnych o różnych rozmiarach nadwozia i prowadzi eksport do ponad 80 krajów.

Zoeller kupił 60 proc. udziałów w spółce Farid od rodzin przedsiębiorców Orecchia, Mazzini-Martinelli i Brivio. Rodziny-założyciele będą nadal posiadały udziały w spółce, a dyrektor generalny będzie nadal kierował spółką Farid.

– Zwiększymy naszą gamę produktów i usług, a także będziemy mogli obsługiwać naszych klientów szybciej i w bardziej kompleksowy sposób, dzięki połączeniu naszych sił – mówi o joint venture Thomas Schmitz z firmy Zoeller.

Grupa Zoeller, jeden z czołowych dostawców systemów podnośnikowych i śmieciarek w Europie, obecnie zatrudnia 1,7 tys. pracowników w sześciu krajach. W 2018 r. osiągnęła roczny obrót w wysokości 270 mln euro. W Polsce za dystrybucję produktów Zoeller odpowiada firma Ekocel. Grupa posiada w naszym kraju także zakład produkcyjny znajdujący się na Pomorzu w miejscowości Rekowo Górne. Produkty Farid dystrybuuje GP Truck.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj