1 / 7

W Poznaniu powstały dwa nowe skateparki: na os. Tysiąclecia oraz przy ul. Szpaków (Rampa Malty). Oba projekty powstały dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Zadania prowadziła spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie jako inwestor zastępczy działający na rzecz miasta.

– Na mapie Poznania pojawiają się kolejne miejsca do aktywnego wypoczynku. Tym razem to atrakcje przeznaczone dla miłośników deskorolek, rolek, hulajnóg czy rowerów wyczynowych. Skateparki wyposażone są w specjalne figury, jak rampy i podjazdy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie i bezpiecznie z nich korzystać respektując wszelkie regulaminy – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rampa Malty

Skatepark Rampa Malty znajdziemy przy ul. Szpaków, w pobliżu parkingu przed Szkołą Podstawową nr 55. Skatepark został zaprojektowany jako wielofunkcyjne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. Swoich sił będą mogli tu spróbować nie tylko użytkownicy deskorolek, ale też rolek, hulajnóg i rowerów wyczynowych. Wśród licznych atrakcji do wyczynowej jazdy znajdują się tu m.in.: quarter pipe, wulkan, poręcz prosta, podjazd, poręcz spadowa oraz bank ramp. Skatepark Rampa Malty jest kolejnym atrakcyjnym punktem aktywnego wypoczynku strefy okołomaltańskiej. Może stać się również miejscem integracji dla młodzieży z pobliskich osiedli.

Udostępniony mieszkańcom na początku wakacji obiekt jest ogólnodostępny i bezpłatny. Jazda na elementach, w które wyposażony jest skatepark, powinna odbywać się w kasku oraz ochraniaczach.

Skatepark na os. Tysiąclecia

Z kolei w skateparku na os. Tysiąclecia, oprócz figur dla fanów sportów ekstremalnych, jest także boisko do ulicznej koszykówki z jednym koszem umieszczonym na specjalnej konstrukcji. Nawierzchnia działki, na której powstało boisko oraz skatepark, została poddana renowacji. Na wyposażeniu znalazły się: mini spin rampa, ławka skatingowa oraz poręcz prosta. Nie zabrakło ławek i koszy na śmieci. W ramach prac zagospodarowano również zieleń – zdegradowane tereny przyległe zostały zrekultywowane, a następnie obsiane odpowiednią mieszanką trawy.

Skateparkiem Rampa Malty zarządzają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a obiekt na os. Tysiąclecia trafi w najbliższym czasie pod opiekę Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

W planach jest także kolejne miejsce sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej, będzie to skatepark na Świerczewie, u zbiegu ulic Nizinnej i Bohaterów Westerplatte.

Czytaj więcej

Skomentuj