28 maja mieszkańcy Bydgoszczy tłumnie zebrali się w Miejskim Centrum Kultury, żeby wspólnie pobić rekord Polski w grze na ekoinstrumentach. A te były przeróżne: wiadra, garnki, plastikowe butelki, tuby po rolkach papieru… Uczestników ograniczała jedynie wyobraźnia.
- Ponad 2 tysiące biletów, wejściówek i voucherów czeka w Gorzowie Wielkopolskim na uczestników akcji „Wymień odpady na kulturalne wypady” – zapewnia gorzowskie Inneko, organizator wydarzenia.
„Mini wysypisko” to projekt edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie, poświęcony segregacji odpadów. Po feriach zimowych w nowej odsłonie warsztatów udział będą mogły wziąć stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Tym razem zajęcia odbywać się będą nie tylko w placówkach, ale również w Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji ZUSOK na Targówku.
Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na to, jakie ubrania kupuje, interesuje się strategią marki i dokładnie sprawdza metki. Choć już 2/3 Polaków deklaruje też, że są skłonni zapłacić więcej za tzw. etyczną modę, te deklaracje niekoniecznie idą jednak w parze z działaniami. Ubiegłoroczne badanie „Vogue’a” i BCG pokazuje, że 20-proc. wzrost ceny skutkuje bowiem spadkiem popytu nawet o 62 proc.
Edukacja domowa nie oznacza, że dzieci powinny być pozostawione na pustyni niewiedzy, w kontekście tak ważnych dziedzin, jak gospodarka odpadami, energetyka czy szeroko pojęta ochrona środowiska. Nauczanie domowe nie oznacza też, że przekazywanie wiedzy musi być nudne. A opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej (DEE) firmy Abrys elektroniczny biuletyn jest najlepszym na to dowodem.