Dwa nowe samochody o napędzie elektrycznym stały się własnością szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ze stacji ładowania będą też mogli korzystać mieszkańcy Szczecina.

Volkswageny e-Golfy w przyszłym tygodniu wyjadą na szczecińskie ulic. Pracownikom ZWiK-u będą służyły do pomocy przy odczytach wodomierzy radiowych.

Samochody elektryczne wraz ze stacjami ładowania udało się kupić dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. ZWiK uzyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 140 tys. złotych.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Według danych producenta nowym e-Golfem można przejechać do 300 km na jednym ładowaniu – co jest idealnym rozwiązaniem do poruszania się w systemie miejskim.

Samochód elektryczny nie emituje żadnych toksycznych substancji do atmosfery. Jedyny hałas to szum opon i opory powietrza. To pierwsze samochody o napędzie elektrycznym w szczecińskich wodociągach. Spółka podkreśla w ten sposób swoje kolejne działania związane z ochroną środowiska.

Jednocześnie ZWiK udostępni mieszkańcom stację ładowania takich pojazdów, urządzenie zostało ustawione przy siedzibie firmy, przy ul. Golisza 10 w Szczecinie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj