Ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie 22°C i więcej – wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Jej eksperci rekomendują, żeby obniżyć ją o 1–2°C.
Około 2023 r. będzie potrzebna rewizja polityki energetycznej Polski, uwzględniająca zmiany, które nastąpią w ciągu najbliższego roku, dwóch - powiedział w poniedziałek podczas konferencji Ekosfera szef resortu klimatu Michał Kurtyka. Aktualizację swojej strategii zapowiedziała Enea.
Możliwa sprzedaż aktywów ciepłowniczych przez fiński koncern Fortum była jednym z tematów spotkania wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z ambasadorem Finlandii, Juhą Ottmanem. Według MAP, Sasin wyraził zadowolenie z możliwości repolonizacji aktywów ciepłowniczych.
Mimo pandemii COVID-19 nie wyhamowuje zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. W trzech kwartałach tego roku Tauron przyłączył do sieci energetycznej blisko 62 tys. mikroinstalacji OZE o łącznej mocy 422 MW. To ponad dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku i prawie osiem razy więcej niż w roku 2018.
Grupa OPEC zrealizowała rozpoczętą w 2018 r. modernizację systemu ciepłowniczego w ramach zadania „Efektywna dystrybucjaciepła w Grudziądzu”.











