Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i jednocześnie rządowy pełnomocnik ds. OZE zapowiada znaczny wzrost liczby inwestycji w odnawialne źródła energii w najbliższych latach. Ważne będą także projekty gazowe, energetyka jądrowa i magazyny energii.
Lubliński magistrat informuje o rozszerzaniu działań na rzecz poprawy jakości powietrza. W tym celu miasto inwestuje m.in. w pyłomierze dla szkół i drony do pomiaru stężenia pyłów.
Poznańscy urzędnicy miejscy zostali przeszkoleni z ustawowych wymogów dotyczących elektromobilności. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych z takimi warsztatami odwiedziło już blisko 30 samorządów z całej Polski, szkoląc ponad 1300 urzędników.
Polskie gminy potrzebują rzetelnie realizowanych inwestycji energetyki wiatrowej – piszą do rządu Związek Gmin Wiejskich RP, Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej i Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej, apelując o uchylenie „szkodliwej dla środowiska i samorządów reguły 10H”.
Samorząd woj. śląskiego zwiększył budżet Regionalnego Programu Operacyjnego na odnawialne źródła energii z planowanych 76 mln zł do 335 mln zł, ponieważ zainteresowane takimi inwestycjami gminy z regionu zgłosiły wnioski o dotacje na łączną kwotę ponad 800 mln zł.











