Ponad 106 mln zł dotacji z Unii Europejskiej przekazał Zarząd Województwa Podlaskiego na projekty związane z termomodernizacją budynków. Blisko 10 mln zł z tej kwoty trafiło do Suwałk.
Od przyszłego roku ogrzewane w sposób ekologiczny domy jednorodzinne w Rybniku, w których nie jest wykonywana działalność gospodarcza, będą przez dwa lata zwolnione z podatku od nieruchomości. Zainteresowanie mieszkańców jest spore – wniosek o eko-ulgę złożyło już 425 osób.
Najstarsza świątynia lewobrzeżnej części Poznania zostaną poddane gruntownej termomodernizacji. NFOŚiGW przeznaczy ponad 4,7 mln zł dotacji i przeszło 524 tys. zł pożyczki na poprawę efektywności energetycznej zabytkowych budynków.
Jakość powietrza w Europie poprawia się, ale zanieczyszczenia w miastach wciąż szkodzą zdrowiu ich mieszkańców. Zanieczyszczone powietrze było przyczyną ok. 400 tys. przedwczesnych zgonów na terenie UE - wynika z analiz nt. jakości powietrza za 2016 rok, przedstawionych przez EEA.
Pojazdy z napędem alternatywnym włączyło lub planuje włączyć do swoich flot w ciągu 3 najbliższych lat 19 proc. polskich firm. Nasz kraj plasuje się pod tym względem na 12 miejscu spośród objętych badaniem krajów Unii Europejskiej.











