W Otmuchowie niedaleko Nysy (woj. opolskie) zaprezentowano jeżdżący prototyp nowego polskiego auta elektrycznego o nazwie iXAR. Pod koniec przyszłego roku samochód ma być już gotowy do seryjnej produkcji.
Program budowy farm fotowoltaicznych grupy Tauron obejmuje pięć lokalizacji. Inwestycje będą rozwijane na obszarach noszących ślady działalności przemysłowej np. będą to obszary po byłych elektrowniach oraz składowiska odpadów paleniskowych.
Zniesienie przez Brukselę stosowanych w ostatnich latach restrykcji importowych w połączeniu z ożywieniem inwestycyjnym na europejskim rynku fotowoltaicznym przekłada się na wyraźny wzrost eksportu chińskich modułów PV do Unii Europejskiej, donosi portal Gramwzielone.pl.
Rośnie liczba elektrycznych samochodów w Polsce. W tym roku zarejestrowano w kraju już 2074 takich pojazdów, co oznacza wzrost o ponad 80% w stosunku do 2018 r.
Poczta Polska powoli inwestuje w elektryczne pojazdy. Właśnie w przetargu wyłoniono dostawcę na najem aut o ładowności do 800 kg i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Do pocztowej floty jesienią dołączy 20 pojazdów elektrycznych.











