Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej wystosowało do premiera Donalda Tuska list otwarty z apelem o zmianę polityki Rządu w zakresie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii, w tym w szczególności wykorzystania energetyki wiatrowej do budowy zrównoważonego systemu generacji energii elektrycznej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.
59 milionów złotych trafi do świętokrzyskich samorządów z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze są przeznaczone na projekty związane z rozwojem infrastruktury energetycznej.
26 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano siedem umów na łączną kwotę ponad 11 mln zł, które dotyczą wykorzystania biomasy, energii słonecznej i geotermalnej. Beneficjenci pozyskali na ten cel ponad 9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Zdaniem ekspertów, inwestycja w ekologię to nowe możliwości i wielkie prawdopodobieństwo rozwoju miasta. Szczecin ma szanse stać się wzorcowym miastem pod względem źródeł wytwarzania energii.
Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Peter-Heinrich Boysen, Członek Zarządu EVIAG AG i Stefan Gabriel, Dyrektor Sprzedaży EVIAG AG podpisali 18 sierpnia list intencyjny w sprawie budowy w Grudziądzu fabryki produkującej turbiny wiatrowe dla farm wiatrowych.