




120 zł rocznie będą mogli zaoszczędzić mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na kompostowanie bioodpadów. Uchwałą w sprawie ulgi wrocławscy radni mają zająć się na majowej sesji.
Bioenergy Farm Stanowice Sp. z o. o. z siedzibą w Stanowicach sprzeda należącą do spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa lub 100% udziałów w Spółce
– Dla ciepłownictwa w UE i Polsce nie ma innej drogi niż dekarbonizacja – mówi Piotr Górnik, prezes zarządu Fortum Power and Heat Polska. Dziś wciąż trzy czwarte europejskiego ciepła jest wytwarzane ze źródeł opartych na paliwach kopalnych. Proces rezygnacji z nich wymaga przyspieszenia m.in. ze względu na nowe uwarunkowania geopolityczne po wybuchu wojny w Ukrainie, a także środowiskowe wymogi UE. Zdaniem eksperta jednym ze sposobów, który może ułatwić zieloną transformację sektora ciepłowniczego, jest większe wykorzystanie odpadów do produkcji ciepła.
Krakowski Holding Komunalny SA (KHK) przygotował i przeprowadził postępowanie przetargowe, w wyniku którego przekazanych gminie zostanie 89 samochodów elektrycznych, w tym jeden bus, 25 samochodów dostawczych oraz 63 samochody osobowe. Samochody trafią do miejskich spółek i instytucji.
Transformacja energetyczna byłaby konieczna i bez kryzysu klimatycznego – mówił w czwartek w Koninie (Wielkopolskie) wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Zauważył też, że Polska musiałaby przejść transformację energetyczną nawet gdyby nie było funduszy europejskich.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



