Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie różnorodnych zasobów, tym bardziej teraz, gdy sytuacja na rynku paliw jest trudna. Veolia Energia Poznań stara się zużywać jak najmniej surowców, a te, które zużywa – wykorzystuje jak najefektywniej. Firma wciąż poszukuje nowych rozwiązań, gdyż każdy sposób wytwarzania energii, który nie emituje CO2 i nie zużywa paliw kopalnych, będzie miał wpływ w perspektywie długofalowej na opanowanie rosnących cen ciepła i energii elektrycznej. Na szczęście, są już dostępne technologie, które umożliwiają efektywne korzystanie z różnych zasobów. Jednym z przykładów jest odzysk ciepła odpadowego, m.in. z procesów przemysłowych.
Z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie bezpieczeństwa energetycznego - zwrócili się w środę posłowie Lewicy. Cena węgla w Polsce oszalała, a rząd i premier Mateusz Morawiecki nie radzą sobie z tym kryzysem - mówił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Polski Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w czerwcu 2022 r. został zaakceptowany przez Komisję Europejską i Radę Unii Europejskiej. Choć to, czy środki finansowe przewidziane w ramach tego programu pomocowego zostaną Polsce wypłacone, nie jest jeszcze przesądzone, warto przeanalizować, jak w dokumencie zdefiniowano pomoc służącą rozwojowi odnawialnych źródeł energii – szczególnie instalacji wykorzystywanych przez społeczności energetyczne.
Posłowie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego apelują o wpisanie cementowni na listę sektorów energochłonnych - poinformowało Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC), wskazując, że energia elektryczna stanowi już 35 proc. kosztów produkcji cementu w Polsce.











