Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Energia i recykling

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

POLECO 2021: EkoSfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski

POLECO 2021: EkoSfera o aktualnych wyzwaniach środowiskowych dla Polski

06.10.2021
Dominik Szymański
0

Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.

Koniec pieniędzy z NFOŚiGW na dotacje w programie „Mój prąd 3.0”

Koniec pieniędzy z NFOŚiGW na dotacje w programie „Mój prąd 3.0”

06.10.2021
dom
1

Budżet tegorocznej, trzeciej edycji programu „Mój prąd” został już niemal wyczerpany. Z ogromnej kwoty 534 mln zł, którą przeznaczono na dofinansowanie 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, zostało do rozdysponowania jedynie ok. 7,5 mln zł. Ta kwota alokacji wystarczy na pokrycie tylko 2,5 tys. ostatnich wniosków, gdyż do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło ich ponad 175,5 tys. To ostatnia chwila, by osoby chcące skorzystać z dotacji złożyły dokumenty. Praktycznie nawet dzisiaj nabór może zostać zamknięty z powodu wyczerpania budżetu.

Zmodernizowana i rozbudowana instalacja przetwarzania odpadów w Krośnie

Zmodernizowana i rozbudowana instalacja przetwarzania odpadów w Krośnie

05.10.2021
Wioletta Zimmermann-Szubra, Krośnieński Holding Komunalny
0

Krośnieński Holding Komunalny zakończył największy program inwestycyjny w historii spółki. Trwająca blisko cztery lata modernizacja i rozbudowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych kosztowała ponad 105 mln zł i została zrealizowana w ramach projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – I etap”. Efektem przeprowadzonych prac jest nowoczesna, w dużej mierze zautomatyzowana oraz neutralna dla otoczenia i środowiska instalacja odpadowa, która będzie przetwarzać odpady z 28 podkarpackich gmin.

Forum Energii i Recyklingu podczas Targów POLECO w Poznaniu już w przyszłym tygodniu!

Forum Energii i Recyklingu podczas Targów POLECO w Poznaniu już w przyszłym tygodniu!

05.10.2021
Dominik Szymański
0

Październikowe Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu to czas na spotkania dla przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów oraz reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony środowiska i gospodarką komunalną. To także największe i najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Specjalnie z myślą o targowych gościach - choć nie tylko - redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” organizuje coroczne Forum Energii i Recyklingu.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026