Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o efektywności energetycznej - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa przewiduje m.in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.
Ok. 11,5 mln zł planuje przeznaczyć w tym roku Fortum na inwestycje w sieć ciepłowniczą na terenie Płocka (Mazowieckie). Nakłady te mają objąć nowe przyłączenia i modernizację. W 2020 r. spółka na modernizację i rozbudowę płockiej sieci ciepłowniczej wydała ok. 7,5 mln zł.
Już jutro, we wtorek 27 kwietnia, redakcje miesięczników "Przegląd Komunalny" oraz "Energia i Recykling" zapraszają na konferencję "Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach komunalnych". Relacja live z tego wydarzenia prowadzona będzie na Portalu Komunalnym oraz na stronie internetowej efektywnosc.abrys.pl.
Do 2025 roku poziom recyklingu odpadów opakowaniowych w krajach członkowskich UE musi wzrosnąć do 55 proc. Obecnie w Polsce w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych jest dwukrotnie niższy, przez co z tytułu nowego podatku plastic tax będziemy płacić nawet 2 mld zł rocznie. W zwiększaniu poziomów recyklingu ma pomóc opracowywana przez resort klimatu rozszerzona odpowiedzialność producentów, a także system kaucyjny.
Transformacja energetyczna to musi być proces; nikt odpowiedzialny nie zamknie z dnia na dzień kopalń, nikt odpowiedzialny nie powie, że musimy to zrobić - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.











