Stale rosnący import energii elektrycznej jest niepokojący, utrzymanie się cen emisji CO2 na poziomie 40 euro za tonę grozi dalszym wzrostem importu - ocenia wiceprezes PGE Paweł Strączyński. Taki scenariusz grozi wygaszaniem krajowej generacji.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) przygotowało wstępny projekt ustawy, dzięki której będzie można wprowadzić system kaucyjny dla wybranych opakowań. Resort liczy, że w tym roku uda się go przekazać do parlamentu - wynika z odpowiedzi na poselskie zapytanie przygotowanej przez ministerstwo.
PGE Energia Ciepła wybuduje spalarnię odpadów w sąsiedztwie elektrowni Bełchatów.
W Białymstoku można uzyskać do 5000 zł dofinansowania na wymianę ogrzewania. Budżet całego programu na 2021 rok wynosi 500 tys. zł.
Do Funduszu Transformacji Energetyki, który zasilany będzie środkami ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, może trafić ponad 35 mld zł - ocenił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że nowy fundusz zacznie działać od 2022 r.











