Szkolenie „Paliwa z odpadów - jakość, dostępność oraz kierunki ich energetycznego wykorzystania” skierowane jest do pracowników instalacji komunalnych oraz osób pragnących zapoznać się z tematyką energetycznego wykorzystania paliw pozyskiwanych z odpadów. Najbliższe szkolenie, podczas którego wykłady „na żywo” zaprezentują eksperci: naukowcy z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, prawnicy z Kancelarii Eco Legal oraz specjaliści z zakresu przepisów przeciwpożarowych z PSU Euro-Poż, odbędzie się w dniach 8 i 9 kwietnia 2021 r. w formule online.
Minister Klimatu i Środowiska podpisał rozporządzenie ws. ceny maksymalnej za energię elektryczną wytworzoną w morskiej farmie wiatrowej i wprowadzoną do sieci w złotych za 1 MWh, będącej podstawą rozliczenia prawa do pokrycia ujemnego salda. Cena ta została określona na poziomie 319,6 zł za MWh.
Mamy szereg argumentów odrzucających czeskie zarzuty wobec działalności kopalni węgla brunatnego Turów – podkreślił wiceszef MKiŚ Piotr Dziadzio. Dodał, że Czesi oczekują od Polski zainwestowania nawet 60 mln euro po ich stronie.
Przetarg na dostawę 32 autobusów elektrycznych, dofinansowanych w programie Gepard II, ogłosiła we wtorek Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Organizacja 41 samorządów otrzymała do oszacowanej na 120 mln zł inwestycji 80 mln zł unijnych i krajowych dotacji z programu Gepard II.
Spółka Tauron Ekoenergia z Grupy Tauron uruchomiła w gminie Choszczno (Zachodniopomorskie) farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 6 megawatów. To pierwsza farma wybudowana przez spółkę i drugi taki obiekt w grupie. W Choszcznie trwa jeszcze budowa drugiej farmy o mocy 8 MW.











