Na maksymalnie 1 zł ustanowiono opłatę, jaka będzie doliczana do wydawanych klientom np. jednorazowych kubków - wynika z opublikowanego w czwartek projektu MKiŚ. Od lipca z kolei nie będzie można wprowadzać na rynek np. patyczków higienicznych z tworzyw nie poddających się recyklingowi.
Enea wygrała przetarg na dostawę energii elektrycznej z OZE dla Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Zielona energia popłynie od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2023 r. Prądem od Enei będą zasilane m.in. tramwaje, autobusy elektryczne, oświetlenie uliczne i budynki użyteczności publicznej.
"Zielony zwrot" zapoczątkowany w Tauronie musi być przyspieszony, a inwestycje w odnawialne źródła energii zdynamizowane - zadeklarował nowy prezes Taurona Paweł Strączyński. Zapowiedział m.in. aktualizację strategii Grupy, unowocześnienie zarządzania, uporządkowanie aktywów i uzdrowienie finansów.
Rozpoczyna się realizacja projektu pod nazwą "Renaldo". Jego celem jest udzielenie pomocy eksperckiej, która pozwoli na założenie pierwszych w Polsce spółdzielni energetycznych.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło 32,5 mln zł na budowę instalacji biogazowej, zawierającej innowacyjne technologie do produkcji i zatłaczania do sieci biometanu nie emitującej uciążliwych dla człowieka zapachów.











