Sektor energetyczny stoi dziś przed ogromnym wyzwaniem inwestycyjnym związanym m.in. z potrzebą integracji rosnącej liczby źródeł rozproszonych OZE, koniecznością zwiększenia elastyczności systemu elektroenergetycznego oraz automatyzacją procesów - ocenia prezes URE Rafał Gawin.
57 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 otrzyma 47 samorządów. Przeznaczone będą na wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii w domach mieszkańców województwa.
Polskie miasta - w ramach pierwszego naboru wniosków na dofinansowanie zeroemisyjnych autobusów - chcą kupić 431 takich pojazdów, w tym 102 wodorowych. To oznacza podwojenie floty takich pojazdów.
Pracujemy nad projektem ustawy mającej chronić odbiorców najbardziej wrażliwych na podwyżki cen prądu. Chcemy ograniczyć skalę ubóstwa energetycznego w Polsce - powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Miejską elektrownię słoneczną uruchomiono w Poznaniu. Instalację składającą się z 496 paneli fotowoltaicznych umieszczono na dachach 17-piętrowych bloków Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady. Projekt zrealizowano m.in. dzięki dofinansowaniu z programu "Słoneczne Dachy".











