Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące poruszania się hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z propozycją hulajnogą taką będzie można jeździć po drodze dla rowerów, z prędkością nie większą niż 20 km/h.
Uchwała antysmogowa, obowiązująca w Krakowie od września 2019 r., wpłynęła pozytywnie na jakość powietrza w mieście i sprawiła, że poprawia się ono tu szybciej niż w reszcie województwa małopolskiego – wynika z analiz naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej.
Ścieki z fabryki produkującej ogórki jako alternatywna metoda dla wykorzystywania soli drogowej? To rozwiązanie sprawdziło się już w Bawarii w Niemczech.
Towarowa Giełda Energii oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej do połowy roku opracują koncepcję giełdowych instrumentów wspierających rozwój rynku kontraktów typu PPA - to rodzaj umów dot. kupna energii z OZE nieangażujący publicznego wsparcia.
Rozpoczyna się dostawa 50 nowych autobusów elektrycznych zamówionych przez krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w firmie Solaris Bus & Coach. W poniedziałek pierwszy pojazd opuścił fabrykę w Bolechowicach pod Poznaniem.











