




Czy recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanie się jednym z filarów polskiego surowcowego bezpieczeństwa? To jedno z pytań, z jakim zmierzyli się eksperci podczas drugiego panelu dyskusyjnego majowej Konferencji „Recykling ZSEE”, organizowanej przez Abrys. Odpowiedź, jak w wielu przypadkach, brzmi: „to zależy”.
Choć Polska nie jest już „biometanową białą plamą” na mapie Europy, to nadal tylko jedna instalacja zatłacza „zielony gaz” do sieci. Polska Spółka Gazownictwa ma już jednak plany, by w najbliższych miesiącach przyłączyć do niej kolejne biometanownie. Zapowiada to dr inż. Andrzej Żero, ekspert ds. dekarbonizacji sieci gazowej w PSG.
Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.
Krakowskie MPK odebrało 15 przegubowych autobusów elektrycznych Solaris. Wartość kontraktu przekroczyła 49 mln zł netto, a liczba elektryków we flocie przewoźnika wzrosła do 158.
Bank Gospodarstwa Krajowego zainwestował 25 mln euro w europejski fundusz infrastrukturalny, który ma spierać rozwój instalacji biogazowych i biometanowych, również w Polsce. Projekty realizowane dzięki inwestycji BGK mają osiągnąć zdolność produkcji blisko 20 mln m³ biometanu rocznie.











