Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to cykl 7. regionalnych spotkań przedsiębiorstw zajmujących się gospodarką komunalną. Spotkania mają zbliżoną konstrukcję organizacyjną i tematyczną, każdorazowo są jednak wypełnione specyficznymi dla danego regionu problemami, wyzwaniami czy doświadczeniami z obszaru usług komunalnych. Zagadnienia prezentowane są podczas prelekcji oraz paneli dyskusyjnych.
Poznaj perspektywy rozwojowe branży komunalnej w regionie
Inicjatorem i koordynatorem Forum jest firma Abrys, posiadająca ponad 35-letnie doświadczenie w wydawaniu czasopism branżowych oraz organizacji konferencji. Dlaczego warto wziąć udział właśnie w tym wydarzeniu? – W gospodarce komunalnej wyzwania i cele określane są na poziomie centralnym. Ich realizacja odbywa się jednak w konkretnych realiach regionu i przedsiębiorstwa, które mają własną specyfikę. Wymiana doświadczeń, integracja środowiska, możliwość poznania planów inwestycyjnych i perspektyw rozwojowych branży w regionie – to główne atuty Forum. – zaznacza Piotr Talaga, redaktor naczelny wydawnictw Abrys.
Współorganizatorem czwartego spotkania branżystów jest KOM-EKO w Lublinie. – Liczymy na Państwa uczestnictwo, ponieważ Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to wyjątkowa okazja, aby w gronie specjalistów z branży omówić wyzwania i cele, jakie stoją przed nami w kontekście dynamicznych zmian prawnych i środowiskowych. Nasze spotkanie będzie doskonałą okazją do identyfikacji najbardziej palących problemów oraz wspólnego poszukiwania efektywnych strategii ich rozwiązania. Liczymy na Państwa obecność.– wskazuje Marcin Benbenek, prezes KOM-EKO w Lublinie.
W programie m.in.:
- Sukcesy i wyzwania w zarządzaniu przedsiębiorstwem i instalacją komunalną na przykładzie KOM-EKO w Lublinie
- Czy samorządy mogą realnie wpłynąć na problem zagospodarowania odpadów?
- Zawartość „żółtego worka” i jego wpływ na finanse instalacji, gminy i poziomy recyklingu w kontekście systemu kaucyjnego
- Optymalizacja odbioru odpadów z Systemem Komunalnym Globtrak
- Wpływ regulatora na politykę taryfową w branży wod-kan w regionie, konsekwencje dla przedsiębiorstw
- Kontrola WIOŚ w przedsiębiorstwie komunalnym – praktyczne wskazówki
Zobacz Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie
W ramach Forum odbędzie się wizyta studyjna w Centrum recyklingu EKOPAK w Lublinie. Ekopak realizuje inwestycję polegającą na uruchomieniu instalacji do segregacji opakowań i makulatury. Surowiec pochodzący ze zbiórki selektywnej głównie z tzw. żółtego worka (czyli szeroko rozumiane opakowania plastikowe, folie oraz metale) oraz odpady z niebieskiego worka (papier i tektura) trafia do Centrum Recyklingu Ekopak z innych zakładów segregacji po wcześniejszej kontroli jakości bądź po procesie doczyszczania. Centrum Recyklingu przyjmuje i przetwarza również czysty surowiec przemysłowy z zakładów produkcyjnych (jednorodne i niezanieczyszczone odpady foliowe oraz plastikowe). Jesteśmy przekonani, że wizyta w Centrum Recyklingu będzie inspirującym doświadczeniem, pozwalającym na zgłębienie zagadnień związanych z recyklingiem i ochroną środowiska.
Za nami udane spotkania w Mikołajkach, Bolesławcu i Katowicach.
Teraz czas na Lublin! Nie przegap swojej szansy – zarejestruj się już teraz i dołącz do nas.
Program wydarzenia dostępny jest na stronie: lublin.abrys.pl
Komentarze (0)