Częstochowska straż miejska otrzymała fotopułapki. Posłużą do monitorowania miejsc nielegalnego składowania odpadów.

Pięć urządzeń częstochowscy strażnicy miejscy otrzymali od Centrum Usług Komunalnych.

Fotopułapki GSM V-7200MAS to nowoczesne urządzenia, spełniające regulacje prawne zawarte w RODO. Jak informuje Straż Miejska w Częstochowie, dzięki specjalnemu szyfrowaniu, dane zapisane na karcie są niedostępne dla osób postronnych, nawet w przypadku gdy urządzenie zostanie skradzione.

Każda z kamer posiada czujnik ruchu, który wpływa na energooszczędną pracę przez całą dobę (a w nocy wspomagana jest niewidocznym oświetleniem generowanym przez diody).

W przypadku pojawienia się ruchu, urządzenie zostaje wybudzone ze stanu uśpienia i w ciągu 1 sekundy rozpoczyna rejestrację. Do fotopułapek załączono karty pamięci oraz paski mocujące pozwalające na bezinwazyjne montowanie w trudnych warunkach. Dodatkowo zakupione zostały specjalne linki z zamkiem zabezpieczającym przed kradzieżą.

Koszt jednej fotopułapki to około 2 tys. zł.

Fotopułapki zostaną zamontowane w miejscach, gdzie często powstają dzikie wysypiska oraz i gdzie zostały zlikwidowane terenowe punkty selektywnego zbierania odpadów zielonych. W najbliższych dniach urządzenia przejdą niezbędne testy.

Czytaj więcej

Skomentuj