W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus na Kaczych Budach w Gdyni powstaną 172 mieszkania. Uroczyste wbicie łopaty pod budowę z udziałem ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego odbyło się w poniedziałek, 3 lipca.

Inwestorem budowy jest trójmiejska firma ISN. – Gdyński przypadek jest szczególny na tle innych miast. Po raz pierwszy partnerem w programie jest prywatny inwestor – podkreślił prezydent Wojciech Szczurek. – To czytelny sygnał, że model biznesowy programu jest korzystny dla rynku. Wierzę, że deweloperzy w innych miastach pójdą drogą zapoczątkowaną w Gdyni – dodał.

Spółka ISN wraz BGK Nieruchomości planują już kolejne inwestycje i rozwój programu Mieszkanie Plus w Gdyni. W opracowaniu są następne projekty zlokalizowane w dzielnicy Kacze Buki. Rozwój infrastruktury w tej okolicy w specjalnym liście intencyjnym zadeklarowało także miasto.

W ramach programu Mieszkanie Plus pierwsze łopaty zostały również wbite pod budowę 215 mieszkań w Wałbrzychu i 329 lokali w Pruszkowie. Wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. w budowie.

Tak będzie wyglądać osiedle powstające w ramach programu Mieszkanie Plus w Gdyni

Czytaj więcej

Skomentuj