Szczytno otrzymało 1,1 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego na zbudowanie bloku z mieszkaniami komunalnymi. Pozostałe środki na budowę miasto wyłoży z własnej kasy. Docelowo Szczytno chce zbudować trzy bloki komunalne.

Sekretarz miasta Szczytno Lucjan Wołos poinformował w piątek PAP, że blok komunalny stanie w południowej części miasta przy ul. Sobieszczańskiego, na działce należącej do samorządu.

– Budowę chcemy zacząć wiosną, mamy nadzieję, że za rok pierwszy blok z 18 mieszkaniami będzie gotowy – powiedział PAP Wołos. Dodał, że projekt budowlany jest już gotowy, miasto zarezerwowało także w swoim budżecie pieniądze na inwestycję.

Blok z mieszkaniami komunalnymi jest pierwszym tego rodzaju od 12 lat, jaki zbuduje samorząd Szczytna. – Dotąd nie było wsparcia ze strony państwa dla tego typu inwestycji, dlatego się ich nie podejmowaliśmy. Teraz dostaliśmy 30 proc. dofinansowania, to spora kwota – podkreślił Wołos.

Z szacunków miasta wynika, że zbudowanie bloku z 18 mieszkaniami komunalnymi będzie kosztowało 3,6 mln zł.

W ocenie Wołosa nowe lokale komunalne otrzymają ci, którzy najdłużej w mieście oczekują na mieszkanie i nie zalegają z opłatami za mieszkanie, które obecnie zajmują. – Kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne od lat jest w Szczytnie długa i się nie skraca – przyznał samorządowiec.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj