Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Górska przełęcz w krakowskim parku Złocień

Górska przełęcz w krakowskim parku Złocień
R.G.
15.02.2023, o godz. 11:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Jaki informuje krakowski magistrat, na obszarze osiedla Złocień w tym mieście, już wkrótce powstać ma park ze 150 drzewami. Zgodnie z założeniami projektu zgłoszonego przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego, okolica ul. Domagały zostanie przekształcona w park. Motywem przewodnim parku będzie przełęcz górska, czyli teren między sąsiadującymi szczytami, tak ukształtowany by umożliwiał wygodne przejście z jednej doliny do drugiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W przypadku parku Złocień rolę szczytów pełnić będą usypane tam pagórki z nawierzchnią trawiastą. Lokalizacja pagórków nie będzie przypadkowa. Głównym ich zadaniem będzie izolacja terenu parku od sąsiadującej z nim zabudowy wielorodzinnej w północnej i południowej części parku.

Przełęczą stanie się natomiast ścieżka prowadząca między pagórkami.

7 parkowych stref

Jak zakłada projekt tej inwestycji, wzdłuż ulicy Domagały powstanie park o charakterze liniowym, w którym wydzielone zostanie aż siedem podstawowych stref: strefa wypoczynkowa z hamakami, strefa wielofunkcyjna z górkami EPDM oraz zjeżdżalniami, strefa sportowa ze stołami do gry w tenisa, strefa piknikowa, strefa sportowa street workout, strefa wypoczynkowa z huśtawko-ławkami i strefa dla dzieci.

Nasadzenie 150 drzew

W żadnym parku nie może zabraknąć zieleni. Dotyczy to również i tego przypadku. Na terenie parku Złocień posadzonych zostanie ponad 150 drzew, które zazielenią przestrzeń i zapewnią cień w upalne dni.

Jak informują krakowskie władze samorządowe, niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację powyższego przedsięwzięcia.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024