Jaki informuje krakowski magistrat, na obszarze osiedla Złocień w tym mieście, już wkrótce powstać ma park ze 150 drzewami. Zgodnie z założeniami projektu zgłoszonego przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego, okolica ul. Domagały zostanie przekształcona w park. Motywem przewodnim parku będzie przełęcz górska, czyli teren między sąsiadującymi szczytami, tak ukształtowany by umożliwiał wygodne przejście z jednej doliny do drugiej.

W przypadku parku Złocień rolę szczytów pełnić będą usypane tam pagórki z nawierzchnią trawiastą. Lokalizacja pagórków nie będzie przypadkowa. Głównym ich zadaniem będzie izolacja terenu parku od sąsiadującej z nim zabudowy wielorodzinnej w północnej i południowej części parku.

Przełęczą stanie się natomiast ścieżka prowadząca między pagórkami.

7 parkowych stref

Jak zakłada projekt tej inwestycji, wzdłuż ulicy Domagały powstanie park o charakterze liniowym, w którym wydzielone zostanie aż siedem podstawowych stref: strefa wypoczynkowa z hamakami, strefa wielofunkcyjna z górkami EPDM oraz zjeżdżalniami, strefa sportowa ze stołami do gry w tenisa, strefa piknikowa, strefa sportowa street workout, strefa wypoczynkowa z huśtawko-ławkami i strefa dla dzieci.

Nasadzenie 150 drzew

W żadnym parku nie może zabraknąć zieleni. Dotyczy to również i tego przypadku. Na terenie parku Złocień posadzonych zostanie ponad 150 drzew, które zazielenią przestrzeń i zapewnią cień w upalne dni.

Jak informują krakowskie władze samorządowe, niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację powyższego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

Skomentuj