1 / 13

Część ścieżek parkowych i schodów m.in. przy punkcie widokowym oraz kładce, oświetlenie oraz nowa toaleta publiczna – to tylko niektóre zrealizowane już prace w parku Siemiradzkiego. W najbliższym czasie rozpocznie się też renowacja Kozaczej Góry.

Budowlańcy rozebrali już starą kładkę  i wykonali nowe przyczółki. Zamontowali też urządzenia na placu zabaw i siłowni. W parku pojawiły się także: część rzeźb interaktywnych oraz nawierzchnia placu tanecznego.

– Obecnie trwają prace polegające na renowacji punktu widokowego, wykonaniu łącznika umożliwiającego poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich za budynkiem amfiteatru, części schodów oraz łącznika dla rowerzystów od ulicy Wyszyńskiego. Wykonywane są ścieżki, montowane ławki i kosze. W opracowaniu jest aplikacja mobilna „Mój Park Siemiradzkiego”, która ułatwi poruszanie się po parku – informuje Ewa Iwańska z
Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego magistratu.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z ułożeniem nawierzchni asfaltowej na części ścieżek, montażem kładki, renowacją Kozaczej Góry oraz montażem pozostałych elementów małej architektury (ławki, kosze, tablice kierunkowe, tabliczki z nazwami gatunków drzew i krzewów). Zamontowane zostaną też elementy oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych.

Całkowita wartość projektu to koszt ponad 6 mln 670 tys. zł, z czego dofinansowanie to niemal 3 mln 180 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj