
![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



Elektrociepłownia Łężańska w Krośnie rezygnuje z węgla. Za 140 mln zł wybuduje blok energetyczny, który będzie opalany paliwem z odpadów komunalnych. W czwartek podpisano umowę z NFOŚiGW, który kwotą ponad 112 mln zł weprze inwestycję.
W czwartek, 17 czerwca odbędzie się konferencja towarzysząca podpisaniu umowy z NFOŚiGW na dofinansowanie modernizacji instalacji MPGK Krosno. Konferencja oraz podpisanie umowy będą transmitowane na żywo na łamach Portalu Komunalnego.
Zdjęcie rentgenowskie z nazwiskiem członka rodziny doprowadziło policjantów z Tarnowa (Małopolskie) do mężczyzny, który wywiózł stertę śmieci na pola i tam je porzucił. Grozi mu za to do 5 tysięcy złotych grzywny, a także nawiązka nałożona przez sąd.
Teoretycznie wysokość opłaty za składowanie powinna być równa wartości efektów zewnętrznych powodowanych przez dany rodzaj odpadu. W praktyce jednak jest narzędziem wspierającym założenia polityki w zakresie gospodarki odpadami w danym kraju.
Władze Korei Północnej znalazły sposób na przetrwanie gospodarki kraju, odzyskując surowce z odpadów. Decyzja została wymuszona, gdy z powodu pandemii Covid-19 zamknięto granice i import dóbr z Chin spadł w ubiegłym roku o 80 proc.











