"Przedstawiciele europejskich organizacji odpadowych napisali w liście otwartym skierowanym do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i innych wysokich urzędników unijnych, aby przyjąć nowy plan działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, który byłby integralną częścią europejskiego planu wychodzenia ze skutków epidemii COVID-19" mówił w środę prezes Abrys Robert Rosa, otwierając konferencję on-line "Optymalne funkcjonowanie instalacji mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów w czasie epidemii COVID-19".
Jak wytyczne i przepisy specustawy „covidowej” mają się do późniejszych ocen tych działań przez organy kontrolne? To jedno z zagadnień, które szczególnie interesuje przedstawiciele branży gospodarki odpadami, a które zostało poruszone podczas konferencji on-line „Optymalne funkcjonowanie instalacji mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów w czasie epidemii COVID”.
Uruchomiona jesienią 2018 r. elektrociepłownia Fortum w Zabrzu w kończącym się sezonie grzewczym była w 40-proc. zasilana alternatywnym paliwem wytwarzanym z odpadów; docelowo proporcje tego paliwa i węgla kamiennego będą wynosić po 50 proc. - wynika z informacji firmy.
Sesja z udziałem wiceministra klimatu Jacka Ozdoby, poświęcona aktualnemu stanowi prac Ministerstwa Klimatu w zakresie ROP oraz prezentacji założeń „pakietu czystościowego”, będzie ogólnie otwarta dla wszystkich zainteresowanych na stronie Portalu Komunalnego.
Na stronach Ministerstwa Klimatu pojawiła się informacja o podziale obowiązków miedzy poszczególnymi ministrami i wiceministrami.











