Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce powołać do życia spółkę celową GZM – Czysta Energia, której głównym zadaniem będzie przygotowanie projektu i przeprowadzenie inwestycji budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Spółka w całości będzie należała do samorządu.
30 zastępów straży pożarnych walczyło z pożarem sortowni odpadów w Piotrowie Pierwszym. Spłonęło około 300 m kw. odpadów.
Ropopochodne paliwo i broń chemiczna zalegająca we wrakach na dnie Bałtyku może doprowadzić do katastrofy ekologicznej - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli i wskazuje liczne zaniedbania.
Śledztwo ws. porzuconej naczepy tira z 120 beczkami z chemikaliami przy DK11 w Szczurach prowadzą policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej pod nadzorem prokuratury - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.
Inspektorat środowiska będzie wnioskował o likwidację kolejnego miejsca nielegalnego przechowywania odpadów w woj. świętokrzyskim. Śmieci wbrew wydanym zezwoleniem są magazynowane w Kielcach przy ul. Ściegiennego.











