




Rząd szykuje kolejną nowelizację ustawy o odpadach. Wstępne założenia skupiają się na wprowadzeniu weryfikacji danych z Bazy danych odpadowych (BDO) poprzez numery faktur VAT.
Łomża to jedno z wielu miast w Polsce, w którym w ostatnim czasie gwałtownie zdrożało zagospodarowanie odpadów. Radni miasta zwrócili się do Ministerstwa Klimatu, ponieważ ze względu na niewielką liczbę instalacji komunalnych w powiecie ma dochodzić do praktyk monopolistycznych.
Tegoroczne podwyżki opłat za śmieci w wielkopolskich gminach, stały się ważnym problemem dla radnych wielkopolskiego sejmiku.
Tegoroczne edycje kieleckich targów Ekotech oraz Enex/Enex Nowa Energia, które odbyły się 26-27 lutego, zgromadziły w sumie ok. 8 tys. zwiedzających oraz 176 firm z 14 krajów.
Składowanie odpadów, mimo że znajduje się najniżej w hierarchii, pozostaje najczęstszym sposobem postępowania z odpadami w naszym kraju. Tym samym składowiska pozostają jednym z najważniejszych elementów systemu gospodarki odpadami. Z jakimi problemami borykają się ich właściciele i użytkownicy?











