




Białystok podwyższa opłaty za wywóz śmieci. Już od 1 marca tego roku opłata jest wyższa od 7 do 16 zł miesięcznie, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego.
Tarnów zmienia zasady naliczania opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Nowe stawki będą obliczane według zużycia wody.
W województwie śląskim zgłoszonych zostało 16 nowych wniosków o budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów. To dwukrotnie więcej niż umieszczonych w obowiązującym wojewódzkim planie gospodarki odpadami.
Opublikowano rozporządzenie MSWiA dotyczące ochrony przeciwpożarowej miejsc zbierania, magazynowania lub przetwarzania odpadów. Nowe wymagania oznaczają prawdopodobnie nowe wydatki dla gospodarujących odpadami.
Czy nielegalne składowisko toksycznych odpadów chemicznych zniknie z miejscowości Szołajdy? Pod uwagę jest brana nawet ewakuacja mieszkańców. O pilną pomoc w tej sprawie zwrócił się w piśmie skierowanym do premiera wójt gminy Chodów.











