




Zaledwie kilka dni przed pierwotnym terminem wdrożenia rozporządzenia w sprawie obowiązkowej segregacji odpadów na pięć frakcji, minister środowiska wydłużył go o kolejny rok.
Władze Gdańska zachęcają mieszkańców uczestniczących w miejskich imprezach sylwestrowych, by po zabawie nie zostawiali na ulicy - a tym bardziej nie rozbijali - butelek po szampanach, winach i innych napojach. Powinni je wrzucić do podstawionych na tę okazję kontenerów. Korzyści są dwie - szkło będzie poddane recyklingowi, a wyrzucający butelki mają szansę zdobycia nagród.
Kryzys śmieciowy zagląda w okna mazowieckim gminom. Jako pierwsi odczuwają to mieszkańcy Nasielska. Władze gminy poinformowały właśnie, że - do odwołania - nie będą odbierać odpadów zmieszanych.
W momencie gdy Warszawa zdaje się wychodzić z odpadowego kryzysu, resort środowiska opublikował projekt rozporządzenia przesuwającego termin wdrożenia segregacji na pięć frakcji na styczeń 2020 r. Samorządowcy pytają dlaczego ministerstwo zmienia reguły na kilka dni przed wdrożeniem systemu w stolicy?
Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach w ramach kampanii „Siedlce? Naturalnie!” zachęca mieszkańców do zgniatania plastikowych odpadów. Nie wyrzucaj powietrza! - apeluje ZUO. W Siedlcach ustawiono dwie instalacje, które pokazują ile miejsca zajmują odpady zgniecione i niezgniecione.











