




Aż 43,8 mln zł z pieniędzy unijnych Małopolska przeznaczy na nowoczesne punkty selektywnego zbierania i przetwarzania odpadów, budowę lub modernizację instalacji do odzysku i recyklingu odpadów oraz usuwanie azbestu.
W stolicy dzięki Fundacji Orange powstała pracowania Fab Lab - miejsce popularyzujące m.in. technologie cyfryzacji.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kolejnym naborze przeznaczył 100 mln zł na inwestycje związane z budową punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Pieniądze można uzyskać także na inne elementy infrastruktury systemu gospodarki odpadami - tutaj budżet wynosi 200 mln zł.
Czy po latach dyskusji nad wprowadzeniem efektywnego systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta dla odpadów opakowaniowych, tak by wspomagał rozwój nie tylko selektywnej zbiórki, ale i recyklingu odpadów, nadchodzi przełomowy moment?
Główny Urząd Statystyczny przygotował raport podsumowujący efekty, jakie przyniosła reforma systemu gospodarki odpadami z 2013 r. Analiza obejmuje lata 2012-2016.











