




Rządowe Centrum Legislacji poinformowało, że projekt rozporządzenia ws. szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów został przekazany do podpisu ministra środowiska.
Do 18 stycznia 2017 roku mieszkańcy Rudy Śląskiej, organizacje ekologiczne i przedsiębiorcy mogą wypowiedzieć się na temat planowanej budowy Ekologicznego Centrum Odzysku Energii w tym mieście.
Jeszcze w piątek, 23 grudnia zarząd województwa śląskiego przyjął regionalny plan gospodarki odpadami i przesłał go do zaopiniowania przez Ministerstwo Środowiska. To ostatni z wojewódzkich planów, który czekał na utworzenie.
Województwo Śląskie, jako jedyny samorząd w Polsce, nadal nie przesłało do Ministerstwa Środowiska projektu wojewódzkiego planu gospodarki odpadami. Może to zablokować fundusze unijne na gospodarkę odpadami w kraju w wysokości nawet czterech miliardów złotych.
Poznańska spalarnia uzyskała status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.











