




Rynek Wildecki w Poznaniu jest pierwszym w mieście targowiskiem, na którym zamontowano podziemne pojemniki na odpady. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczy się odór z rozkładających się resztek odpadów organicznych.
„Wywozik” to darmowa aplikacja gminy Strzelce Opolskie zapewniająca dostęp do informacji o gospodarce odpadami.
Jednym z wniosków wynikających ze spotkania ministrów UE w ramach Rady ds. środowiska w czerwcu tego roku była propozycja, aby państwa członkowskie – śladem Komisji Europejskiej – opracowały tym razem krajowe programy implementujące koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym.
Projekt rozporządzenia z 10 października 2016 r. zmieniający opłaty za korzystanie ze środowiska, który przewiduje podniesienie stawek za składowanie odpadów wzbudza wiele kontrowersji. Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem 2018 r.
Z dr hab. Romanem Wójcikiem, zastępcą prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozmawia Piotr Talaga z "Przeglądu Komunalnego".











